Skip to content

Altany ogrodowe 3x4

Gdy tylko na zewnątrz robi się ciepło, chętnie spędzamy swój wolny czas w ogrodzie. Idealne warunki do komfortowego przebywania na zewnątrz stwarzają altany ogrodowe. W upalne dni zapewniają cień, dzięki czemu jest się gdzie schować przed prażącym słońcem, natomiast w te chłodniejsze, po zamontowaniu zasłon, rolet lub żaluzji, zapewniają osłonę przed wiatrem, deszczem i chłodem. Popularnym wyborem, jeśli chodzi o powierzchnię, jest altana ogrodowa 3x4.

Czym jest altana ogrodowa?

Altanka do ogrodu to budowla o prostej konstrukcji, stanowiąca miejsce do wypoczynku. Posiada zadaszenie, a nierzadko też ściany, dzięki czemu skutecznie chroni przed słońcem i deszczem. To obiekt o szerokim zastosowaniu, pełniący funkcję praktyczną i dekoracyjną.

Altana ogrodowa vs. pergola – co lepiej się sprawdzi? Zasadnicza różnica między tymi obiektami jest taka, że ten pierwszy ma zadaszenie, a drugi nie, dlatego właśnie do spędzania czasu w ogrodzie w każdych warunkach zdecydowanie lepszym wyborem będzie altanka.

Do czego się przyda altana 3x4?

Postawienie altany na działce powinny rozważyć przede wszystkim osoby mieszkające w mocno nasłonecznionym miejscu, gdzie w upalne dni trudno zaznać cienia. To doskonałe rozwiązanie dla tych, które lubią przebywać na zewnątrz nawet wtedy, gdy jest nieco wietrznie i pada ciepły, letni deszcz, jednak chcą mieć ku temu odpowiednie warunki.

Altanka ogrodowa po zamontowaniu zasłon zapewni intymność i uchroni przed spojrzeniami wścibskich sąsiadów. Jest to wręcz idealna przestrzeń do postawienia kompletu wypoczynkowego i grilla. Mając wszystko w jednym miejscu, łatwiej będzie zachować porządek w ogrodzie.

Koszty altany 3x4

Popularne pytania o altany ogrodowe dotyczą kosztu ich postawienia w ogrodzie. Aby poznać dokładną cenę realizacji projektu altany, należy wybrać konstrukcję i materiał, z jakiego zostanie wzniesiona. Altany 3x4 można kupić już za kwotę rzędu 1,5 tys. zł, jednak nie można mieć w takim przypadku zbyt dużych oczekiwań względem jakości i estetyki.

Jeśli zależy nam na konstrukcji wykonanej z wysokogatunkowego, odpowiednio obrobionego i zabezpieczonego przed działaniem szkodliwych czynników drewna, a przy okazji efektownie się prezentującej, to trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 5 tys. zł i większym. Na cenę w dużym stopniu wpływa stopień zabudowania altany i ilość zużytego drewna na jej budowę, a także rodzaj dachu.

Jak zaaranżować altanę 3x4 m2?

W kwestii aranżacji swojej altany nie musimy się w żaden sposób ograniczać, najlepiej jednak utrzymać styl, w jakim został ukończony dom i urządzony ogród. W altanie na pewno warto postawić wygodny komplet wypoczynkowy składający się z kanap, foteli lub krzeseł, a także stołu. Aby można było tam komfortowo spędzać czas w miłych dla oka warunkach, warto też dobrać pasujące do mebli ogrodowych dodatki, jak poduszki, koce, zasłonki czy elementy dekoracyjne typu łańcuchy świetlne albo lampiony.