Skip to content

Altany ogrodowe 4x4

Altana niezmiennie od lat jest jedną z najczęściej wybieranych konstrukcji umożliwiających wypoczynek w ogrodzie. Nie ma się czemu dziwić, w końcu taki obiekt pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale jednocześnie jest też elementem dekoracyjnym, który postawiony w centralnym punkcie działki mocno przykuwa uwagę. Jedną z częściej wybieranych propozycji, jeśli chodzi o rozmiar, jest altana ogrodowa 4x4.

Powierzchnia altany 4x4

Altana 4x4 m2 wydaje się optymalnym rozwiązaniem, zarówno do dużych, jak i małych ogrodów. Powierzchnia 16 m2 jest wystarczająco duża, by postawić w środku takiej altany komplet wypoczynkowy i stół, znajdzie się też miejsce na grilla. Konstrukcja altany na polu kwadrata jest łatwa do ustawienia, szczególnie w rogu działki, jeśli ktoś chce zachować ład i porządek w ogrodzie.

Do czego się przyda altana 4x4?

Altany ogrodowe sprawdzają się przede wszystkim w ogrodach mocno nasłonecznionych, w których w upalny dzień trudno znaleźć cień. Po zamontowaniu zasłon, rolet lub żaluzji zyskamy miejsce do komfortowego spędzania czasu na zewnątrz również przy wietrznej i deszczowej pogodzie.

W altanie można zaaranżować przytulny kącik do przyjemnego spędzania czasu. To też idealna przestrzeń do tego, by stworzyć tam miejsce do grillowania. Niektórzy zastanawiają się, co będzie lepsze: altana ogrodowa czy pergola? Pamiętajmy zatem, że pergola nie ma zadaszenia, wiec dużo lepszym wyborem do spędzania czasu na zewnątrz zdecydowanie jest altana.

Koszty altany 4x4

Popularne pytania o altany często dotyczą kosztów ich realizacji. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile będzie kosztować altana ogrodowa 4x4, ponieważ wszystko zależy od rodzaju konstrukcji i materiału, z jakiego zostanie wykonana. Najtańsze propozycje o takiej powierzchni można znaleźć już za cenę 1,5 tys. zł, jednak w tej kategorii nie można mieć zbyt wielkich oczekiwań względem wyglądu i jakości altany. Jeśli zależy nam na solidnej konstrukcji wykonanej z wysokogatunkowego drewna, to trzeba liczyć się z wydatkiem nawet 7 tys. zł i większym.

Jak zaaranżować altanę 4x4 m2?

Istnieje nieograniczona ilość sposobów na aranżację ogrodowej altany. Podczas urządzania tej przestrzeni warto jednak sugerować się wyglądem domu i stylem panującym w ogrodzie. Jeśli dom prezentuje się surowo i nowocześnie, warto ograniczyć ilość dekoracji i postawić na stonowane, zimne kolory. Gdy wszystko urządzone zostało w stylu klasycznym, nie musimy się aż tak ograniczać i możemy zdecydować się na bogate wzory i barwne dodatki.