Skip to content

Drewutnie

Planujesz adaptację przestrzeni w ogrodzie, którą przeznaczysz do składowania opału? Może Cię zainteresować nowoczesna drewutnia ogrodowa na drewno, jaką oferujemy w kilku interesujących odsłonach. Masz do dyspozycji funkcjonalny, trwały i estetyczny obiekt, który zaprojektowano z myślą o zapewnieniu optymalnych warunków dla drzewa wykorzystywanego do opalania domu lub wykorzystaniu w innych celach gospodarskich. Oferujemy konstrukcje drewniane, bazujące na materiałach pochodzących od zaufanych dostawców.

Aranżacja architektury ogrodowej to zadanie, które wymaga zbudowania lub zamówienia gotowych obiektów pełniących konkretne funkcje. Nowoczesne drewutnie drewniane to popularny wybór wśród naszych klientów, zarówno w wersji podstawowej, jak i rozszerzonej o altanę lub domek narzędziowy. Korzystając z naszych usług, oszczędzasz czas i pieniądze, ponieważ zamawiasz jeden z gotowych modeli i ewentualnie dostosowujesz jego parametry do własnych potrzeb. Niezależnie od tego, który obiekt wybierzesz, gwarantujemy, że dzięki najwyższej jakości wykonania posłuży Ci przez wiele lat.

Jakie zastosowanie mają drewutnie?

Nic tak nie dodaje atmosfery rodzinnym, wspólnym wieczorem w salonie, jak rozpalenie kominka aromatycznym drewnem. Jest to jednak rodzaj opału, który wymaga prawidłowego składowania, w miejscu zadaszonym, chroniącym zawartość przed opadami deszczu. Właśnie w tym celu projektowane są nowoczesne drewutnie na drzewo, które polecamy Twojej uwadze. Zaopatrzone w szczelny dach i dodatkowe ściany boczne obiekty ogrodowe chronią nie tylko przed nadmierną wilgocią, ale też przed intensywnym wiatrem.

Zamawiana w naszej firmie nowoczesna drewutnia drewniana może mieć znacznie szersze zastosowanie niż po prostu składowanie opału. Oferujemy bowiem konstrukcje ogrodowe łączące funkcję składzika na drzewo oraz altany lub domku narzędziowego. Rozszerzony wariant, niezależnie od wybranej opcji, to świetny wybór nie tylko na dużą działkę. Obiekty wyróżniają się zwartą bryłą i optymalną powierzchnią, więc nie zajmą zbyt wiele miejsca na terenie przydomowej posesji.

Nowoczesne drewutnie drewniane

Dostępne w naszym katalogu rozwiązania ogrodowe wyróżniają się naturalnym, ponadczasowym wyglądem i nowoczesną konstrukcją. Podstawowym budulcem, jaki wykorzystujemy w projektach, są drewniane deski sosnowe lub świerkowe. Tego rodzaju materiały są wytrzymałe mechanicznie i estetyczne, a także, dzięki odpowiedniemu wykończeniu, świetnie chronią drewno składowane w obiekcie przed czynnikami atmosferycznymi. Zewnętrza warstwa drewutni na drzewo jest pokrywana specjalnymi preparatami, które zabezpieczają powierzchnię przed wilgocią, wodą i skutkami wahań temperatur.

Te obiekty ogrodowe są uniwersalnym wyposażeniem każdego przydomowego obejścia, niezależnie od zastosowanej tam architektury. Drewutnia drewniana może być wykończona w sposób klasyczny lub bardziej nowoczesny, w zależności od Twoich indywidualnych, estetycznych preferencji. Wszystkim klientom zapewniamy bowiem szerokie pole modyfikacji zamówienia, tak aby gotowa konstrukcja odpowiadała ich potrzebom.

Konstrukcja ogrodowa na drewno

Stylowa i ponadczasowa drewutnia na drzewo opałowe może być wykorzystana do przechowywania również innych przedmiotów, które chcesz chronić przed opadami atmosferycznymi. Pod drewnianym zadaszeniem ogrodowym możesz wyznaczyć miejsce na kosiarkę, motor czy dowolne inne sprzęty oraz urządzenia, które są wrażliwe na wodę oraz wilgoć. Każdy obiekt, niezależnie od wybranego wariantu, wyposażony jest w pokrycie dachowe wykonane z gontu bitumicznego, który zapewnia imponującą szczelność konstrukcji.

Oferujemy nowoczesne obiekty ogrodowe o kompaktowych, lecz wygodnych dla użytkowników wymiarach. Wysokość każdej drewutni jest optymalna, abyś mógł z niej korzystać w pozycji stojącej. W katalogu prezentujemy przykładowe modele do realizacji, jednak każdy składzik na drewno opałowe możesz modyfikować pod kątem powierzchni, kolorystyki ścian zewnętrznych czy dodatkowych akcesoriów w postaci:

  • bezpiecznych drzwi,
  • stolarki okiennej,
  • zabudowy wejścia,
  • podłogi z desek drewnianych,
  • orynnowania i kotwienia.

Drewutnia z domkiem narzędziowym

Taki obiekt ogrodowy jest świetnym wyborem, jeśli korzystasz ze sprzętów i narzędzi wymagających odpowiedniej ochrony przed czynnikami atmosferycznymi czy nawet kradzieżą. Ciekawą propozycją, jaką przygotowaliśmy dla klientów, jest nowoczesna drewutnia drewniana zaopatrzona w domek narzędziowy. Konstrukcja polecana jest jako dodatek do domu jednorodzinnego, poza tym sprawdzi się także na miejskim ogródku działkowym, najlepiej w wersji z dodatkową zadaszoną altaną.

Domek narzędziowy z drewutnią na drzewo to świetna propozycja, niezależnie od rozmiaru Twojej działki. W katalogu znajdziesz bowiem kompaktowe modele ogrodowe, które zajmą niewiele miejsca na przydomowym terenie. Nowoczesna konstrukcja drewniana zostanie opcjonalnie wykończona na wybrany przez Ciebie kolor lub dostarczona w postaci surowej, którą należy samodzielnie pokryć impregnatem, aby zabezpieczyć drewno przed wodą i wilgocią. Na podstronie każdego modelu podajemy szczegółowe informacje na ten temat.